This project is now in update mode. Check back regularly to see how things are progressing.
Sign up to increase your impact!
or
$5
Meal for one!
This will cover the cost of a single meal for a student at the competition. We can't compete on an empty stomach!
$25
Competition Shirts!
Part of going to competition is representing WSU and our sponsors, while also looking professional. This amount will cover the cost of a single competition shirt
$50
Quarter Gas for Vans!
While at competition we will have to rent a van for transportation. This amount covers nearly 1/4 of the gas expense while at competition.
$80
Night for One!
Cover the cost for a single student to stay a single night at a motel/hotel. The team should be staying approximately 5 nights
$175
Flight to Competition!
This amount covers the round-trip cost for a student to fly to competition in Michigan.
$250
Roadtrip!
In addition to members flying to competition, the car must also be driven/towed. This amount covers about a QUARTER of the cost of gas from Pullman to Michigan (one-way)
$400
Rental Van!
While at competition, we will have to rent vans for our team's transportation. This amount is set to cover the cost of renting a single van